Prime Akademi

Eğitmenlerimiz

Esra Güleyüpoğlu
Esra Güleyüpoğlu

İletişim Eğitmeni

Esra, lise öğrenimini T.E.D Ankara Koleji’nde tamamlamış sonrasında hem lisans hem de yüksek lisans eğitimine örgütsel iletişim üzerine The University of North Texas’ta devam etmiştir. Ayrıca The University of North Texas’ta iletişim dersleri vermiştir. Yirmi yılı aşkın süredir, birçok ülkede (Amerika, İngiltere, Azerbaycan, İskoçya, İtalya ve Gürcistan) kamu kuruluşları ve özel şirketler arasındaki kültürel ilişki üzerine tecrübeye sahiptir. Havacılık, finansal danışmanlık, hukuk ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren çeşitli şirketlerde çalışmıştır.

Esra Amerika’da yaşadığı dönemde, TURANT (Türk Amerikan Derneği, Kuzey Teksas) bünyesinde İletişim Başkan Yardımcısı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış bununla birlikte Campfire USA First Texas Konseyi Yönetim Kurulunda yer alarak çeşitli projeler yönetmiştir. Halen hem T.E.D Ankara Koleji Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi hem de K-İnsan Sürekli Eğitim Komisyon Başkanlığı görevlerini yürütmekle birlikte, T.E.D Mezunları KİD İşadamları Derneği çerçevesinde gerçekleştirilen faaliyetlerde aktif rol almaktadır.

2010 yılının ortalarında Türkiye’ye dönüşü ile birlikte, Türkiye’de Global Dialogue’u başlatmış olup halen Global Dialogue danışmanı, profesyonel sertifikalı yönetici koçu ve iletişim eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle, kültürler arası iletişim, kültürel farkındalık ve farklı kültüre adaptasyon eğitimleri konularında uzmanlaşmış olup farklı ülkelerden gelip Türkiye’de yaşamaya başlayan kişiler ve aileleri için dil becerilerini geliştirmek üzere özel eğitimler vermektedir. Esra’nın anadili Türkçe olup akıcı şekilde İngilizce bilmektedir.

Anketimize Katılın!